Informace o Alzheimerově nemoci

Představme si, že se ráno probudíme a věci okolo nás najednou nedávají smysl. Představme si, že něco můžeme a něco nemůžeme a nerozumíme tomu, proč to tak je. Proč nám někdo něco dovolí a něco je zakázané. Proč mají některé věci důsledky a jaké ty důsledky vůbec jsou. Představme si, že jsme vystrašeni a vyvedeni z rovnováhy, ale nemůžeme přijít na to, kvůli čemu. Představme si, že cítíme strach, ale nevíme proč. Toto a kdo ví, co ještě k tomu, je to, co cítí nemocný Alzheimerovou nemocí. A my jsme ti, kdo mu musí pomoci. Tak pomáhejme. Sobě i jim. (časopis Sociální služby, červen – červenec 2013, Mgr. Juliana Hanzová, s. 16-17)

  • základní informace

ZDE naleznete informace k Alzheimerově nemoci a jiným typům demence. Jedná se zejména o stručný souhrn příznaků, projevů, dalších kontaktů a odkazů.

  • dokument 

S hodnocením „10 z 10“ doporučujeme dokument Život s Alzheimerem. 

V krátkém videu  České alzheimerovské společnosti se zase dozvíte, proč není přesné používat pojmy jako „skleróza“ nebo „stařecká demence“.

  • mobilní aplikace

Pokud máte k dispozici „chytrý“ telefon, můžete si stáhnout aplikaci Terrapino. Jedná se o mobilní aplikaci zaměřenou na screening a prevenci Alzheimerovy nemoci. Uživatele informuje, motivuje a odměňuje za zdravý životní styl, přistupuje k nim individuálně a poskytuje odpovědi na mnoho otázek spojených s diagnostikou a léčbou této nemoci.

  • další užitečné odkazy

Mnoho užitečných informací také najdete na Žijeme s demencí. Mj. jsou zde k dispozici zajímavá VIDEA.

Pokud Vás zajímají konkrétní témata související s onemocněním demence, určitě se podívejte na Alzheimer Cafe Praha. Alzheimer Café jsou setkání lidí s Alzheimerovou nemocí nebo jinou formou demence, jejich blízkých a odborníků. Každé první úterý v měsíci mohou u kávy sdílet své obavy, zkušenosti i veselé momenty spojené s péčí. V bezpečném prostředí se od pozvaného odborníka dozvídají potřebné informace a zjišťují, že v tom nejsou sami.