Eva Kosinová posílá velké díky

Dobrý den,

dnes chceme poslat VELKÉ DÍKY všem, kdo přispěli finanční částkou na transparentní účet Konta Bariéry pro paní Evu Kosinovou.

Té se život obrátil naruby, když během jediného měsíce přišla o ruce i nohy. Lékaři jí je museli vzít kvůli nebývale vážným komplikacím po onemocnění covid-19. Paní Eva, milovnice přírody a zvířat, žije již téměř 10 měsíců v Domově V Podzámčí v Chlumci nad Cidlinou a zvyká si na úplně jiný život.

A na co se plánují využít prostředky z uvedeného Konta Bariéry? V záloze byly tyto prostředky mj. na elektrický vozík, a to pro případ, že by pojišťovna zamítla žádost o něj.  Po dlouhých měsících čekání, dokládání možného (a leckdy i nemožného) přišlo na začátku března rozhodnutí zdravotní pojišťovny o přiznání elektrického invalidního vozíku! (Obrovskou zásluhu na tomto úspěšném „běhu na dlouhou trať“ má paní Hanka Kohoutová, fyzioterapeutka, která paní Evě významně pomáhá.)

Na co už se paní Eva velmi těší, to je rehabilitační pobyt na klinice Malvazinky v Praze.

Tento pobyt je však podmíněn užíváním elektrického vozíku, zejména z důvodu možného přesouvání v areálu kliniky. Jakmile tedy bude mít paní Eva vozík k dispozici, hurá na Malvazinky! Právě tento rehabilitační pobyt bude hrazen z finančních prostředků na Kontu Bariéry.

Další v pořadí jsou pak nohy, neboli protézy dolních končetin. Ty musí být velmi speciální a i na ně se počítá s peněžními prostředky z Konta Bariéry.

Velkým přáním paní Evy je tu a tam na pár dní pobývat doma v Olešnici. To by znamenalo úpravy prostředí tak, aby byl takový pobyt zvládnutelný a v rámci možností i komfortní (nájezd do domu, vhodné lůžko aj.). Tedy i tady se počítá s využitím prostředků z Konta Bariéry.

Zároveň také s paní Evou vedeme rozhovory o tom, co by jí ještě mohlo udělat radost, zlepšit kvalitu života, zlehčit těžkou situaci…vše chce svůj čas. A tak se i finanční prostředky na Kontu Bariéry dočkají svého smysluplného využití. Budeme o tom určitě informovat na webu a facebooku Domova V Podzámčí.

Soňa Vodičková, sociální pracovnice Domov V Podzámčí

…a zdraví Vás Eva Kosinová 😊