Informace k 2. 11. 2020

Vážení,

přinášíme opět několik informací k aktuálnímu stavu a situaci v našem domově.

Ačkoli dochází k částečnému omezení poskytování sociálních služeb, blízcí našich klientů nemusí mít obavy, neboť základní potřeby jsou našim klientům stále zajišťovány. Stále dbáme na dodržování vyvážené a chutné stravy, pro příklad uvádíme některé obědy, které nás čekají tento týden: segedínský guláš, žemlovka s jablky a tvarohem nebo kuřecí řízečky. Staráme se zajištění nezbytných potřeb našich klientů tak, aby byla zachována jejich důstojnost. K omezení dochází zejména u činností, jako jsou skupinové aktivizační činnosti nebo obecně činnosti, které sebou nesou setkávání většího počtu lidí a tím i vyšší riziko přenosu nákazy.

Dobrou zprávou je, že k dnešnímu dni neevidujeme v našich službách žádného pozitivního klienta (tato zpráva se, samozřejmě, může, bohužel, v průběhu času změnit).  

Připravuje se mimořádné opatření, které nám uloží povinnost testovat zaměstnance i klienty co týden na Covid 19. Podrobné informace teprve obdržíme. Prozatím máme k dispozici informace o mimořádném opatření k povinnosti testovat klienty našich následujících sociálních služeb: domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a odlehčovací služba a to s frekvencí nejméně jedenkrát za 7 dní (prostřednictvím screeningových POC antigenních testů).

Dochází také k prodloužení krizového opatření, které se týká zákazu návštěv v našich sociálních službách a to do 20. 11. 2020. Tento zákaz návštěv se netýká výjimek – zejména pak se jedná o klienty v  terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Trvá také zákaz vycházení pro klienty sociálních služeb.

Děkuji Vám za přečtení těchto řádků a přeji Vám pevné zdraví a hodně sil v následujících dnech a týdnech. Případné nové informace opět naleznete na našich webových stránkách a na facebooku.

za Domov V Podzámčí

Mgr. Jana Cabadajová, MBA

ředitelka

 

Stále platí kontakty, na které se můžete obracet v případě Vašich dotazů:

Říhova ulice

Sociální pracovnice:

Soňa Dubánková, Dis.: 601 326 551, socialnids2@domov-podzamci.cz

Ohledně zdravotního stavu kontaktujte sestru ve službě:

495 486 996 nebo mobil: 721 688 162

Palackého ulice

Mgr. Bc. et Bc. Tereza Horáková:

731 158 139 socialni@domov-podzamci.cz

Jiřina Linhartová (odlehčovací služby):

737 884 139 socialnios@domov-podzamci.cz

Ohledně zdravotního stavu kontaktujte sestru ve službě:

495 484 521/541 nebo mobil: 731 387 326

 

Více informací o aktuálních nařízeních naleznete zde: https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/